Biuro Turystyki HUT-PLUS

MISZKOLC TAPOLCA


to uzdrowiskowa część Miszkolca (Miskolca), oddalona od centrum miejscowości o 5 km. Miasto leży w północnej części kraju, u podnóża Gór Bukowych. Na szczególną uwagę zasługują licznie występujące w regionie groty - jest ich ponad 300. Na terenie Miszkolca znajduje się jedyne w Europie kąpielisko termalne w jaskini - Burlang Furdo. Jest ono wypełnione ciepłą wodą, bijącą w niektórych miejscach bardzo silnie, tworząc naturalne bicze wodne. Radioaktywne wody uzdrowiska w Miszkolcu zawierające jod, brom i potas, są doskonałym lekarstwem na reumatyzm. Zalecane są przy następujących schorzeniach: zaburzenia krążenia, nerwice, nerwice serca, nadciśnienie, wyczerpanie fizyczne i psychiczne, choroby układu oddechowego, trawiennego i żołądka. Kąpielisko posiada również baseny termalne na zewnątrz.

PENSJONAT ABACON

Położenie:
położony w spokojnej okolicy, ok. 450 m od basenów termalnych (Barlangfürdő), w willowej dzielnicy, w pobliżu licznych restauracji, kilka minu od przystanku autobusowego, co stwarza dogodny dojazd do centrum Miskolca (autobus kursuje co 5- 10 min.)
Wyposażenie:
kuchnia, wyposażona w naczynia kuchenne, czajnik oraz lodówkę; restauracja, bezpłatne miejsca parkingowe.
Pokoje:
* typu studio - 2 pokoje ze wspólną łazienką - możliwość wynajęcia całego studia dla 3 lub 4 osób,
* pokoje 4 osobowe  z łazienkami - możliwość dostawki.
W pokojach: TV -SAT,  bezpłatnie WIFI.


cena od osoby 7 noclegów
do 28.06 i od 01.09.14
7 noclegów
od 28.06 do 31.08.14
w pokoju typu studio dla 4 osób 88 EUR 105 EUR
w pokoju typu studio dla 3 osób 105 EUR 118 EUR
w pokoju 4-osobowym 74 EUR89 EUR
w pokoju 4-osobowym z dostawką --- 84 EUR
w pokoju 3-osobowym 88 EUR105 EUR

Cena imprezy jest równowartością kwoty podanej w EUR przeliczonej wg kursu sprzedaży pieniądza banku PKO BP obowiązującego w dniu dokonania ostatecznej zapłaty + kwota w zł. Wpłata w PLN lub w EUR.

KURSY WALUT PKO BP


* 7 noclegów w wybranym pokoju,
* podatek VAT.* ubezpieczenia od chorób przewlekłych
* ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy


Dziecko do lat 4 bez świadczeń bezpłatnie.
Turnusy od soboty do soboty.
Opłata klimatyczna płatna na miejscu: 450 Ft / osoba powyżej 18 roku życia / doba.

Miszkolc to trzecie co do wielkości miasto Węgier, położone w północno-wschodniej części Węgier u podnóży Gór Bukowych przy ujściu rzeki Szinva. W X wieku został zbudowany przez Węgrów w tej miejscowości gród, jednakże w 1241 roku został kompletnie zniszczony przez Mongołów. Od XV wieku Miszkolc był miastem królewskim. W latach 1596 1686 znajdował się pod panowaniem imperium tureckiego. W mieście warto odwiedzić między innymi muzeum, ruiny gotyckiej twierdzy, kościoły gotyckie i barokowe. Miszkolc jest też uzdrowiskiem ze źródłami mineralnymi (słynne kąpieliska jaskiniowe w dzielnicy Miskolctapolca).Miszkolc
Miszkolc
Miszkolc
Miszkolc